גופים נחשבים: נמיות בבריכת כדורים צבעוניים

למה נמיות בבריכת כדורים צבעוניים זה קווירי? כי זה מציב גוף נמיה, שלרוב נעשה לו זילות בחסות הטבע הפיראי, אובייקט להרג מצד החקלאות ולפגיעה ע"י מכוניות, ומחבר אותו לגוף האנושי התינוקי שנחשב לאוצר. הבלבול שנוצר בין שתי הקטגוריות האלה מרענן, מקסים וחמוד שאין דברים כאלה.

ועם זאת, צפייה מדוקדקת מעלה מחשבה מטרידה, שהפרפורים בתוך כל הצבעוניות הזו אינם באמת משחק שובב כפי שהוא נדמה לעין האנושית, כי אם ביטוי למצוקה, מכיוון שהבריכה הונחה במתכוון מעל פתחי המחילות של הנמיות ולכן הן מנסות לשווא להתחפר בה.

בדיקה העלתה שבתחתית בריכת הכדורים הוחבא מזון, וזו הסיבה האמיתית להתחפרות הנלהבת בכדורים, ואולם, עובדי גן החיות של יוסטון טוענים כי נדמה שהנמיות שאבו הנאה אמיתית מהמשחק בבריכה:

"לא ידעו שזו תהיה התגובה, חשבנו שהן פשוט יזנקו פנימה ויחטפו את המזון, במקום זאת, נראה שהן חשבו שזה יהיה כיף לרוץ ולקפוץ ולקבור עצמן בתוך כל הכדורים" אמר קווין הודג', מעובדי גן החיות. למשל, אחת הנמיות הנמרצות האלה נראית רצה ומזנקת בכוונה לתוך הכדורים, קופצת החוצה וחוזר חלילה, בלי שהמזון שהוחבא בינהם בכלל מעניין אותה.

הפעילה למען זכויות בעלי החיים, יוספה מקייטן מוסרת:

חיות עשויות להשתעמם עד אבדן שפיות וטירוף בתנאי גן-חיות. ההפוגה המשחקית הקצרה הזו היא לצערי היוצא מהכלל המעיד על הכלל. זאבים הפוסעים הלוך ושוב בכלובם, קופים הבוהים בנקודה בעודם מתנדנדים רפיטטיבית על אותו ענף ובעלי-כנף התולשים את נוצותיהם הם כולם סימנים מובהקים למצוקה נפשית שעל גבול הטירוף, אליה נקלעים בעלי-חיים בשבי בכלל ובגני חיות בפרט. הצורך לשחק והצורך בעניין (חיפוש מזון למשל, ולא מציאתו באופן פשוט מדי כל יום באותו מקום בכלוב) הוא משותף לבעלי-חיים אנושיים ולא אנושיים.

לסיפור המלא
אהבתםן? ע' קווירית זקוק לכםן לגיוס תמיכה לפיתוח לימודי מין, גןף ומגדר, באמצעות קולנוע וטלוויזיה, תירמו וקבלו מתנות מדהימות. למען עתיד מגדרי טוב יותר. לקמפיין: https://www.mimoona.co.il/Projects/2366

 

color balls
גופים נחשבים: נמיות בבריכת כדורים צבעוניים

 

 

 

3 תגובות בנושא “גופים נחשבים: נמיות בבריכת כדורים צבעוניים

  1. חיות עשויות להשתעמם עד אבדן שפיות וטירוף בתנאי גן-חיות. ההפוגה המשחקית הקצרה הזו היא לצערי היוצא מהכלל המעיד על הכלל. זאבים הפוסעים הלוך ושוב בכלובם, קופים הבוהים בנקודה בעודם מתנדנדים רפיטטיבית על אותו ענף ובעלי-כנף התולשים את נוצותיהם הם כולם סימנים מובהקים למצוקה נפשית שעל גבול הטירוף, אליה נקלעים בעלי-חיים בשבי בכלל ובגני חיות בפרט. הצורך לשחק והצורך בעניין (חיפוש מזון למשל, ולא מציאתו באופן פשוט מדי כל יום באותו מקום בכלוב) הוא משותף לבעלי-חיים אנושיים ולא אנושיים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s