המורה למגדר של סטס סגין מגיבה על הפיכתו ל"פמיניסט"

האדם האחראי למהפך שחל בסטס סגין, אמן הפיתוי, היא לא אחרת מראש התכנית למגדר של אוני' בר-אילן, סיגל אופנהיים שחר. היא מסרה לאתר את התגובה הבאה:

אפילו אני עדיין מתלבטת האם בסופו של יום לא אצטרך לבצע חרקירי מתוקשר ולהכות על חטא על ששימשתי סוג של עלה תאנה. אבל בשל חשיבות הנושא- אני מרגישה שאין לי את הפריבילגיה הזו. ולכן מעדיפה להאמין שבדרכו מלאת הטעויות- סטס אכן עבור תהליך כן ומשמעותי.

בעיקר מכיוון שבעיני כל העניין הזה חשוב מכדי שנוכל להדוף אותו ואת הדיון שהוא מעורר אז אני מנסה לראות זאת כך- במקום 'ניצול' של סטס אותנו הפמיניסטיות, אני רוצה לראות בזה 'שימוש הדדי' שהרי מעט מאיתנו יכולות ויכולים להגיע אל אותם גברים שסטס מגיע אליהם, על מנת לאתגר את השאלה האם בכלל ראוי וכדאי ללכת לקורס של אומנות הפיתוי. ועוד יותר מכך- כמה מאיתנו יכולות ויכולות להרחיב דרך 'התהליך' שסטס מעביר את מ'כת הנגד' באופן משמעותי, כדי לצמצם אלימות בחברה הגברית המיוזעת שלנו?

סיגל אופנהיים שחר

timthumb
אופנהיים שחר

סטס סגין, הידוע מבין אמני הפיתוי ומנהלה לשעבר של האקדמיה לאומנות הפיתוי טוען שפרש מעסקי הפיתוי ושכיום הינו "אמן וחונך באמנות האהבה". בעבר אף הכה על חטא: “הייתי סקסיסט ושוביניסט”. לאתר ע' קווירית אמר:

"אני רוצה לחסל את העסק הזה בארץ הוא עושה נזק לאנשים[…] אני בעצם הבנתי שאומנות הפיתוי מוטעת לחלוטין[…] טעיתי. לא הבנתי את הנזק שגרמתי לאנשים אחרים, ולעצמי […] פגיעה בעצמם, פגיעה בנשים […] כל חיי ניסיתי להיות מגניב, לשחק אותה גבר, ולא הייתי מודע לזה אפילו… אני אמצתי את הדרך [החדשה] הזאת כי הבנתי כמה דבילי התנהגתי רוב ימי חיי…

להלן תיאור של סשן "פיתוי" כפי שהועלה בעבר ע"י חניך של המרכז לאמנות הפיתוי וזכה לשבחי המדריכים והחניכים:

זה מה שעשיתי אחרי זה …בלי לשאול פשוט לקחת אותה ולנשק ..זה מה שהם רוצות ( אל תקשיבו להן) .
מכאן לכאן העניינים התקדמו ..האמינו לי נתקלתי באין ספור התנגדויות
בדרך לסגור FC אבל התמדתי והייתי עקבי עד הסוף .
אוקיי התחלנו להתמזמז על המיטה והיא פשוט סירבה להוריד את הבגדים
וזרקה לי מלא תירוצים .. אבל אני קרנף עיוור היא לא מכירה אותי
השתמשתי בטכניקת פיתוי מהיר וזה בלבל אותה לגמריי , לקחתי את היד שלה ושמתי אותה על הזין
לאט לאט סגרתי BJC … לאחר מכן חשבתי להסתפק בזה וזהו אבל משהו בפנים אמר לי לא לוותר
מה גם שהחוזה של DURACULA עומד לי על הראש ..
לא ויתרתי והמשכתי להיות עקבי עד הסוף
ניסיתי להוריד לה את התחתונים והבחורה פשוט מסרבת בתוקף!!
ואז חשבתי או שאני עושה לה פריז אאוט או פיתוי מהיר ??
הזזתי את התחתון ימינה ובום ! . הבחורה בהלם תאמת גם אני ..
אחרי זה הכל זרם וגם הבגדים ירדו וFC נסגר .

לקריאה נוספת וצילומי מסך: "המרכז לאמנות האונס" בבלוג של הילה נוגה

סגין טוען שאינו מרוויח כרגע מההרצאות החדשות שהוא מעביר, אלא עושה זאת מתוך אמונה בצדקת הדרך. כזכור, בין היתר מסר סגין לידי מסמכים שונים ממהלך לימודיו, המעידים על השינוי שהתחולל בו ועל דרכו החדשה. המעוניינות מוזמנות להתעמק:

 הרצאה משותפת של סגין ושחר בכנס לאנתרופולגיה באונ' העברית בירושלים 

הבנית תפיסות העצמי אחרי השתתפות בקורס 'אומנות הפיתוי'-עבודה מאת סטס סגין

פמיניסט טרי או אותה גברת בשינוי אדרת? סגין מוזמן להוכיח כי הוא באמת מכה על חטא ולתרום סכום סמלי מרווחיו העתידיים למרכז לנפגעות תקיפה מינית.

Stas

ע' קווירית,

ע' קווירית

15 תגובות בנושא “המורה למגדר של סטס סגין מגיבה על הפיכתו ל"פמיניסט"

 1. יש בתיאור שלו משהו שדומה מאוד לסיום של הספר "המשחק" של ניל שטראוס, שמספר על חוויותיו בקהילת אמני הפיתוי. ניל בספר מתחיל כאחד שלא מצליח עם נשים, מכיר ולומד את אמנות הפיתוי, מצליח מאוד עם נשים אך ברובד השטחי בלבד, ואז מוצא את אהבת חייו ומבין שמצד אחד כל אמנות הפיתוי היא גרועה כי היא לא מובילה לאהבה, אבל ההרפתקה הזאת הפגישה בינו לבין אהבת חייו.
  בקיצור, "כדי לנצח במשחק אתה חייב לצאת מהמשחק"

 2. הקורס הזה הרס לי את השנים הכי יפות בחיים. מלמדים שם לראות את האישה כאוייבקט מיני בלבד שחייבים לשלוט בו באמצעות אלימות רגשית. כמה שניסיתי להתחבר ולהפוך לבן אדם כזה לא הצלחתי, אפילו מhן לא יצא לי מזה כי פשוט פhתחתי לעצמי דמות מזויפת בטירוף והרסתי המון קשרים עם ידידות מדהימות שהיו לי. במידה מסוימת גם הרסתי קשר עם בחורה מדהימה שהיה כנראה מתפתח לאהבה נפלאה. אבל היא אמרה לי יום אחד שיש לי אישיות מגעילה. אני חושב שזה מאוד פגע בי וחזרתי להיות אותו בחור טוב שהייתי פעם. היום פגשתי בחורה מדהימה שיודעת להעריך אותי בזכות מה שיש לי ויש לנו אהבה מדהימה. כל מה שהייתי צריך זה להיות עצמי.

 3. גם אני מקווה כך…אנצל את הבמה לקרוא לכל החברה הטובים. לא להתפתות ללכת לקורס הזה. למרות שהם מבטיחים המון הבטחות, מהיכרות שלי עם המון אנשים בתחום. זה פשוט לא עובד. זה עובד למיעוט קטן של אנשים שבנויים להיות מניאקים ולהשכיב בחורות שנמשכות לטיפוס הספציפי הזה…אם זאת כמובן אני בהחלט ממליץ ללמוד איך לתקשר עם נשים. זה באמת משהוא שחסר להמון גברים אבל לא צריך קורס לזה. הדבר הכי חשוב זה פשוט להפסיק להיות שטחי. לא כל מסיבה שיוצאים אליה צריכה להסתיים במין ולא צריך לתת צומת לב רק לבחורות הכי נוצצות, מהרגע שאתם בוחרים בגישה שטחית כזאת אל תתפלאו שתקבלו המון דחיות. אל תתפלאו גם שאם כל מה שמעניין אתכם זה מין אז כנראה שלא תצליחו עם נשים. כי להיות גבר זה הרבה יותר מלהיות ילד חרמן בן 18.תתיחסו יפה לנשים. אבל בצורה אמיתית לא בצורה מזויפת. תבררו עם ידידות שלכם מה נשים באמת רוצות. שיהיה בהצלחה! והכי חשוב אל תפלו במסקמי שווא כי מה שנראה נוצץ הוא לרוב לא כזה:(

 4. א.ו. אתה פשוט מביך. ההתרפסות שלך בפני בחורות לא תשיג לך זיונים.
  סטס הוא אכן בדיחה מהלכת, אבל זה לא אומר שכל תחום הפיתוי הוא בדיחה.
  זה שאתה אדם חלש אופי שעבר קורס אצל מדריך גרוע לא משליך על התחום כולו.

  תמיד עצוב לראות גבר מתרפס, משפיל את כבודו העצמי ומלקק למגדריסטיות.

 5. תן לי לנחש שהגסות וניבולי הפה שלך הם עדות ל"איכותו" של תחום הפיתוי. אפשר להבין למה הזדקקת לו.

 6. לסיגל אופנהיים שחר היקרה ברצוני לשתף אותך בסוד קטן על סטס סגין חבר נעורים ושכן שלי מבת-ים אשר למד ביסודי של דוד אליעזר לאחר מכן המשיך לתיכון של חשמונים , היה גר אם ההורים ואחותו הקטנה ברחוב ז'בוטינסקי בבת-ים אמאו הייתה גננת ואביו עבד כשומר במחסני קוקה קולה,
  סטס סגין ניצל מינית קטינה כבת 14 שברחה מהבית בשנת 2003 וגרם לה לספק צרכים מינים לכמה מחבריו,
  אני לא מעוניין להגיש תלונה או לפגוע בקריירה של סטס, אולי הוא בן אדם טוב יותר בהווה , כל מה שברצוני לבקש ממך זה לגרום לו לבקש סליחה מאותה נערה שהיום היא כבר אישה שאיש אינו מודע למצוקה שהיא עברה
  תודה מראש

 7. בעבר בקשתי ממנו להביע חרטה על מעשיו אך הוא ממשיך בשלו ומאיים עלי בהוצאת דיבה בגלל שהוא יודע שאין ברשותי מידע על אותה קטינה

 8. אם אין לך מידע עליה מן הסתם גם אתה לא יודע אם היא מעוניינת בהתנצלות או בחשיפה הזו. גם לנצל מידע כזה, אם הוא נכון, לתועלת אישית של נקמה זה שפל ובזוי. ומצד שני, זה לא מתפקידי להגן על סטס מההאשמות האלה, במיוחד אם הן נכונות.

 9. נו באמת, אחרי זה:
  http://submarineskeys.wordpress.com/2012/04/17/%D7%90%D7%96-%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%9C%D7%90-%D7%A9%D7%9C%D7%99-%D7%A0%D7%A9%D7%9E%D7%A2-%D7%99%D7%95%D7%AA%D7%A8-%D7%9E%D7%96%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%9E%D7%9B%D7%9F/
  (הוידאו של השיר כמובן הוסר כבר)
  אחרי זה אני לעולם לא אוכל להאמין שסטס סגין מלמד עכשיו את "אמנות האהבה". אין מספיק מרכאות בעולם.

 10. ל"אנשים", אתה חי בעולם מוזר מאוד.
  אני מרחמת עליך, ומרחמת יותר על נשים שאולי לא יודעות שקיים משהו יותר טוב בשבילן ממך ומהגישה שלך, ומשכנעות את עצמן להדחיק את הבחילה ולהשלים עם זה שככה זה גברים. גם אני עשיתי את זה פעם כשהייתי צעירה מדי לדעת, אני זוכרת את הגברים האלו כרכיכות חסרות אישיות, פתטיות ודוחות ששיתפתי איתם פעולה בשביל החוויה, אבל זה גם השאיר לי קצת טעם של קיא מטאפורי בפה, כך שהיה עדיף שלא…

  עצוב ששטפו לך את המוח כל כך שקשה לך לדמיין מצב שבו גבר ידבר אל אישה בתור עצמו ולא בתור דמות ובעזרת אסטרטגיות מזוייפות, כחלק מאיזו מלחמה מדומיינת שהמצאתם. זו כנראה הסיבה שנדמה לך שמה שא.ו עושה זה להתרפס במטרה להשיג זיונים.
  אבל אני מניחה שמצדיקים את זה בעזרת שטיפת מוח באמונה שלאף אישה לא אכפת באמת ממך אלא רק מהארנק שלך… כמה עצוב.

  ובאמת, די כבר, בכל פעם שגבר אומר שהוא לא אהב את השיטה מישהו כמוך מתנפל עליו וטוען שפשוט היה לו מדריך רע ואיך הוא מעז להכפיש את כל השיטה. ממש כמו שעושים בכל כת ממוצעת.

 11. רק תיקון אחד קטן למה שא.ו. כתב – אין דבר כזה "מה נשים רוצות".
  ממש כמו גברים – כל אשה רוצה משהו אחר.
  מדהים, נכון?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s